🔷 شرح مذاکرات و مصوبات چهل و دومین جلسه هیأت مدیره دوره پنجم کانون وکلای دادگستری البرز

 

در تاریخ هفدهم آبان ماه 1400 چهل و دومین جلسه هیأت مدیره دوره پنجم کانون وکلای دادگستری با تلاوت آیاتی از قرآن مجید رأس 13 به ریاست جناب آقای دکتر حسین تفویضی و با حضور آقایان: دکترآیت اله پرویزی فرد، حمیدرضا داداش پور، دکتر رضا وطن خواه، علی اسداله پور کریمی، قدرت الله فرح بخش و سعید اکبرزاده تشکیل و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:

درخصوص پیشنهاد آقای اسداله پور مبنی بر ارتقا سایت کانون، انتشار خبرنامه الکترونیک با موضوع گزارش عملکرد کمیسیون ها و ارکان پس از بحث و بررسی موافقت و مقرر شد آقای اسداله پور نسبت به پیگیری و اجرای مصوبه اقدام نمایند.

گزارش آخرین وضعیت طرح تسهیل که به مجلس شورای اسلامی جهت رفع ابهام اعاده گردیده استماع شد و در خصوص آیین نامه نیز گزارش مفصلی از پیگیری ها و تشکیل کارگروه مشترک جهت رفع ابهام تقدیم شد.

جناب آقای اکبرزاده رئیس محترم اداره معاضدت نیز گزارش جامعی از فعالیت های اداره معاضدت در محاکم و دادسراها به هیأت مدیره ارائه نمودند مبنی بر اینکه در حال حاضر در دادگاه های حقوقی ، خانواده و مجتمع باغستان اداره معاضدت دایر می باشد. ضمن اینکه در خصوص معاضدت در کلانتری ها نیز جلسات مشترکی با جانشین دادسرا و پلیس پیشگیری برگزار گردیده و مقرر گردید که دایره معاضدت به صورت پایلوت در کلانتری ها دایر گردد.تفاهم نامه ای نیز با سازمان زندانها جهت معاضدت در امور زندانیان منعقد و پیگیری گردیده است و نیز تفاهم نامه ای با کمیته امداد و بنیاد شهید نیز منعقد گردید.در بخش معرفی وکیل و مشاوره اقدامات لازم صورت پذیرفته است ، تعداد مشاوره ها 76768 مورد در سال 1399 و 38537 مورد در سال 1400 در واحدهای معاضدت صورت پذیرفته است. تعداد 385 مورد در سال 99 و 164 پرونده در سال 1400 تعداد پرونده های معاضدتی بوده است.

در خصوص زمین ابتیاعی در شهرک اداری نیز رئیس محترم کانون جناب دکتر تفویضی گزارشی از پیگیری های صورت گرفته ارائه نمودند و مقرر شد حداکثر تا یک ماه آینده نتیجه نهایی پیگیری ها تقدیم هیأت مدیره شود.

درخصوص دستور جلسات همایش اتحادیه در بوشهر نیز بحث و بررسی و هماهنگی های لازم صورت پذیرفت.

درخواست های همکاران و سایر اموری که مستلزم اتخاذ نظر هیأت مدیره است، مورد بحث و بررسی و اتخاذ تصمیم قرار گرفت.

جلسه رأس ساعت 14 با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.

  • دوشنبه ١٥ آذر ١٤٠٠-١٣:٥٦
  • 309