🔹 شرح مذاکرات و مصوبات چهل و چهارمین جلسه هیأت مدیره دوره پنجم کانون وکلای دادگستری البرز

 

 

در تاریخ بیست و هشتم آذر ماه 1400 چهل و چهارمین جلسه هیأت مدیره دوره پنجم کانون وکلای دادگستری با تلاوت آیاتی از  قرآن مجید رأس 12 به ریاست جناب آقای دکتر حسین تفویضی و با حضور آقایان: دکترآیت اله پرویزی فرد، حمیدرضا داداش پور، علی اسداله پور کریمی، قدرت الله فرح بخش و سعید اکبرزاده تشکیل و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:

در خصوص افزایش سهم وکلا نسبت به پرداخت سهم صندوق حمایت، رئیس محترم کانون گزارشی از پرداخت تمامی 4% که ماهیانه 355 میلیون تومان می باشد را توسط کانون البرز ارائه نمودند و یکی از دلایل عدم امکان پس انداز مناسب توسط کانون را پرداخت این مبلغ سنگین عنوان نمودند، هر چند که به هر حال مخالف افزایش سهم وکلا بوده و هستیم لکن اجرای قانون اجتناب ناپذیر است. آقای اسداله پور؛ ایراد اصلی صندوق ، عدم شفافیت و عدم اطلاع رسانی صحیح در خصوص هزینه و درآمد و سرمایه و ضروری است مراتب کتباً درخصوص اقدامات، وظایف و اختیارات صندوق مکاتبه شود. جناب آقای داداش پور فلسفه تشکیل صندوق حمایت را در زمان تأسیس، فقدان زیرساخت های قانونی اعلام و ضروری است از تفسیر لفظی قانون تشکیل صندوق حمایت عبور کرده و در راستای روح قانون حرکت کرد. عدم اجرای صحیح ماده 17 آئین نامه صندوق حمایت که ناظر بر اعطاء تسهیلات تا 40% وجوه است محل اشکال وکلا است.جناب اکبرزاده انتقادات همکاران به صندوق حمایت را وارد اعلام وحتی اگر نیاز به اصلاح قوانین باشد باید در این مسیر قدم برداشت.عملکرد صندوق در راستای حمایت نیست و پیشنهاد مکاتبه و اقدام جهت اصلاح صندوق حمایت رامطرح نمودند.دکترپرویزی فرد با  اظهار اینکه وفق تبصره ماده 1 قانون تشکیل و با توجه به امکان بیمه خویش فرما و تعدد صندوق ها الزام همکاران به اخذ مفاصای صندوق را جهت تمدید پروانه غیرقانونی اعلام و در دوره چهارم هیأت مدیره نیز چند مورد از این دست اقدام شد.لذا ضروری است در این خصوص شفاف سازی شود چرا که اگرهمکاران مشمول بیمه دیگری باشند الزامی به اخذ مفاصا وجود ندارد.

 با پیشنهاد دکتر پرویزی فرد مبنی بر تقید نامه های انتقالی ورودی و خروجی به مهلت مشخص موافقت و مقرر شد مهلت زمانی شش ماهه در مکاتبات تصریح گردد.

جناب آقای اسداله پور گزارشی از جلسه شورای اجرایی اتحادیه ارائه و کارگروه تعیین روش اجرای آزمون غیر از سنجش تشکیل و در صورت کارشکنی سازمان سنجش انشاالله اتحادیه اقدام لازم را معمول خواهد کرد.

درخصوص کارگاه های آموزشی پیش از دوره کاراموزان ورودی 99  اساتید تعیین شد.

دستور جلسه بعدی تعیین حسابرس جهت حسابرسی دوره پنجم هیأت مدیره ؛ موسسه حسابرسی یکتاروش امین به عنوان حسابرس تعیین و مقرر شد گزارش حسابرسی تا بیستم دی ماه نهایتاً به هیأت مدیره ارائه گردد.

درخصوص نامه ارسالی از مدیرکل امور مالیاتی استان جهت تعیین نمایندگان جدید در هیأت های حل اختلافی شهرستان های تابعه از جمله محمدشهر ،ماهدشت، اشتهارد، کمالشهر، هشتگرد و نظرآباد بحث و بررسی و مقرر شد موضوع به کمیسیون مالیاتی ارجاع و جناب آقای داداش پور به عنوان ناظر بر پیگیری تعیین شدند.

درخواست های همکاران و سایر اموری که مستلزم اتخاذ نظر هیأت مدیره است، مورد بحث و بررسی و اتخاذ تصمیم قرار گرفت.

جلسه رأس ساعت 14 با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.

 

  • سه شنبه ٣٠ آذر ١٤٠٠-١٩:٢٢
  • 366