🔹 گزارش عملكرد سه ماه هيات مديره ى دوره ششم كانون وكلاى دادگسترى البرز

 

🔹 هيات مديره دوره ششم كانون وكلاى دادگسترى البرز رسماً در مورخ ١٤٠١/٠٢/١٨ با تعيين هيات رييسه آغاز به كار كرد و تا تاريخ ١٦مرداد ماه تعداد ١٢ جلسه برگزار نموده كه اهم اقدامات انجام شده به شرح آتى به نظر همكاران گرامى مى رسد:

١- جلسه هم انديشى

در جلسه اول هيات مديره با توجه به اهميت موضوع آيين نامه اجرايى قوه قضاييه مصوب تيرماه ١٤٠١ مصوب شد  پيش از شركت در مجمع عمومى كانون هاى وكلاى دادگسترى در همدان جهت اخذ نظر همكاران جلسه هم انديشى برگزار گردد كه در نهايت با دعوت عمومى از همكاران جلسه مذكور در مورخ ٢٥/٠٢/١٤٠١ تشكيل و نظرات همكاران گرامى به سمع و نظر هيات مديره رسيد.

٢-تعيين اعضا اركان كانون و كميسيون ها

اركان و كميسيون هاى كانون البرز در دوره ششم بر اساس شاخصه هاى تخصص و تجربه وعلاقه مندى همكاران تشكيل و اعضاى آن مشخص گرديد. نقطه نظرات روسا و اعضاى اركان و كميسيون ها طى مراسم معارفه مورد بحث و بررسى قرار گرفت.

٣- تشكيل كميسيون صلح و سازش

با توجه به اينكه مدت زيادى بحث تشكيل واحدى به نام صلح و سازش يا عناوين مشابه در كانون مطرح بوده است با اين هدف كه برخى از اختلافات قابل حل بين وكيل و موكل و يا حتى بين همكاران قبل از ثبت در دادسرا با مداكره و دعوت به سازش حل و فصل گردد،ابتدائا كارگروهى با حضور دادستان محترم انتظامى كانون جناب آقاى سراج، رييس محترم شعبه دوم دادگاه انتظامى كانون جناب آقاى ذوالفقار و رابط محترم هيات مديره و ساختار انتظامى كانون جناب آقاى بارى جهت بررسى موضوع تشكيل گرديده و كارگروه مذكور با بررسى تمامى جوانب بصورت مكتوب گزارشى به هيات مديره ارائه نمودند و بر اساس آن كميسيون صلح و سازش در كانون البرز تاسيس و اعضاى آن از بين معمرين و پيشكسوتان تعيين گرديد و آغاز به كار نمود.

٤-نظر به صدور قرار منع تعقیب پرونده موسوم به "جعل پروانه" با توجه به اهميت موضوع با تصمیم هیأت مدیره، جناب آقای باری بازرس محترم كانون به عنوان نماینده و وکیل تام الاختیار کانون در این پرونده انتخاب گردیدند و نسبت به قرار منع تعقیب اعتراض نموده و پیگیر پرونده مربوطه می باشند.

٥-شرکت در مجامع عمومی اسکودا ، شورای اجرایی و صندوق حمایت 

از بدو شروع به کار هیأت مدیره ششم با توجه به لزوم حضور و شركت در تصميمات مهم و كلان روز وكالت در سطح ملى و شرايط خاص فعلى حاكم بر نهاد وكالت هيات مديره در تمامى مجامع عمومی عادی و فوق العاده  تشکیل شده حاضر و مشاركت نموده اند، و همچنين نماینده کانون البرز در شورای اجرایی اسکودا و صندوق حمایت در جلسات شورای اجرایی و مجمع عمومی صندوق حمایت نیز حضور فعال داشتند .

٦-دیدار با مقامات قضایی

به مناسبت هفته قوه قضاییه، هیات مدیره دوره ششم کانون وکلای البرز دیداری با رییس کل محترم دادگستری استان البرز و سایر مقامات قضایی استان داشته و دغدغه‌های جامعه وکالت و نقطه نظرات همکاران را به سمع و نظر ایشان رساندند.

٧-در جهت صدور پروانه وکالت تخصصی در هیأت مدیره کانون البرز بحث و بررسی صورت گرفت و مقرر گردید کارگروهی با حضور نمایندگان کمیسیون های کاراموزی ، آموزش و پارلمانی و تدوین مقررات  نسبت به این موضوع تحقیقات لازم را معمول دارند و گزارش خویش را به هیأت مدیره ارائه نمایند.

٨-پیگیری ویژه و کلای کثیرالتخلف ، هیأت مدیره این دوره اهتمام ویژه ای در جهت حمایت از همکاران با برخورد با وکلای کثیرالتخلف خواهد داشت. مستنداً به ماده 18 لایحه استقلال مصوب 1333 با تصميم هیأت مدیره اقدامات مقتضی در جهت تعلیق وکلایی که دارای پرونده های متعدد انتظامی و محکومیت هستند خواهد شد که تاکنون در دو مورد این موضوع انجام و در بقیه موارد در دست بررسی است.

٩-اختبار و تحلیف علیرغم شروع به کار هیأت مدیره ششم و مشکلات مختص آغاز به کار مدیریت جدید ، به جهت جلوگیری از اتلاف وقت گرانبهای کارآموزان محترم ورودی 1398 اختبار حدود 140 نفر از کارآموزان در تیرماه انجام و در مورخ 5/5/1401 تحلیف ایشان باشکوه و زیبایی هر چه تمام تر انجام شد که اهتمام و تلاش کمیسیون محترم کارآموزی و همکاری و مساعی کمیسیون محترم روابط عمومی جای قدردانی دارد.

١٠-ارتباط با رسانه ها

در جهت ارتباط موثر با رسانه هاى جمعى و همچنينانعكاس اخبار مربوط به وكالت در نشريات و خبرگزارى هاى سطح استان و كشور، مقارن با روز خبرنگار جلسه اى با حضور اعضا هيات مديره و اصحاب رسانه تشكيل و ضمن تقدير از ايشان دغدغه هاى جامعه وكالت و انتظارات مردم از وكلا و نقش كليدى رسانه ها در شناساندن نهاد وكالت به جامعه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

١١-ارائه خدمات معاضدتی و تسخیری

هیات مدیره دوره ششم همانند ادوار گذشته، حسب وظیفه قانونی و انسانی خود،  به صورت مستمر و موثر نسبت به ارائه خدمات مشاوره ای و وکالت معاضدتی و تسخیری به افراد کم بضاعت از طریق اداره معاضدت  و کمیسیون تسخیری اقدام نمود.

 

✍️ کمیسیون روابط عمومی کانون  وکلای البرز 

  • پنج شنبه ١٠ شهريور ١٤٠١-١٦:٤٨
  • 234