🔷 شرح مذاکرات و مصوبات شانزدهمین جلسه هیأت مدیره دوره پنجم کانون وکلای دادگستری البرز:

 

 

در تاریخ 22 تیر ماه 1399 پانزدهمین جلسه هیأت مدیره دوره پنجم کانون وکلای دادگستری البرز، با تلاوت آیاتی از قرآن مجید رأس ساعت 13:00 به ریاست جناب آقای حسین تفویضی و با حضور جناب آقایان آیت اله پرویزی فرد، حمید ششگل، حمیدرضا داداش پور، علی اسداله پور کریمی، سعید اکبرزاده و قدرت الله فرح بخش تشکیل و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:


1- با پیشنهاد آقای اسداله پور مبنی بر خرید سیم کارت و یک دستگاه گوشی تلفن به نام کانون وکلای دادگستری البرز موافقت شد.


2-  آقای داداش پور و آقای فرحبخش به عنوان نمایندگان هیأت مدیره جهت بررسی میدانی موارد مناسب جهت خرید ملک برای کانون البرز با عنایت به مصوبه شورای مشورتی تعیین شدند و مقرر شد تا جلسه بعدی مصادیق مناسب معرفی شود.


3- در خصوص کارگاه های آموزشی کارآموزان ورودی 1398 مشروح مذاکرات هیأت مدیره  به قرار ذیل است:

جناب داداش پور:  پروانه کارآموزان صادر و آموزش مجازی راه اندازی شود.

دکتر تفویضی : صدور پروانه کارآموزی در این دوره صورت پذیرد و همچنین با عنایت به اختصاص هزینه جشن استقلال به بحث آموزش ضرورت اختصاص زیرساخت برای آموزش مجازی انکارناپذیر است.

دکتر ششگل: باید با یکی از شرکت های متخصص در زمینه آموزش مجازی مشاوره کرد و با لحاظ تجربه موفق برخی دانشگاه ها ضروری است به آموزش مجازی کارآموزان توجه خاص داشته باشیم.

دکتر پرویزی: با عنایت به شرایط موجود ضروری است پروانه کارآموزان صادر و کمیسیون کارآموزی با همکاری کمیسیون آموزش و انفورماتیک در طول دوره اقدامات مقتضی جهت تهیه زیرساخت و امکانات لازم جهت ایجاد و توسعه فضای مجازی را به عمل آورند.

آقای اسداله پور: از ظرفیت های متنوع فضای مجازی از قبیل تهیه فیلم و ... برای آموزش مجازی باید بهره برد.

مصوبه هیأت مدیره: مقرر شد پس از وصول پاسخ کلیه استعلامات مربوط، پروانه کارآموزان صادر و کمیسیون کارآموزی با مشارکت کمیسیون آموزش و انفورماتیک اقدامات لازم جهت آموزش مجازی کاراموزان و اختبار آتی را به عمل آورند و مقرر شد آقای اسداله پور تحقیقات مقدماتی در خصوص امکان ایجاد بسترهای آموزشی مجازی را به عمل آورند.


4- در خصوص پیشنهاد آقای داداش پور مبنی بر بومی گزینی در آزمون وکالت سال 1399 بدوا توضیحات ایشان مبنی بر ملاک عمل قرار گرفتن محل سکونت متقاضی و اینکه تصویب این پیشنهاد می تواند راهکار مناسبی برای کاهش تمرکز غیر مجاز باشد استماع شد واینکه اگر هیأت مدیره با اصل پیشنهاد مخالف است حداقل موضوع درخصوص خانم ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

جناب فرحبخش: با پیشنهاد آقای داداش پور موافقم.

دکتر پرویزی فرد: ضمن احترام به پیشنهاد جناب داداش پور به جهت مختصات خاص استان تهران و البرز با این پیشنهاد مخالفم چرا که زمانی این پیشنهاد مؤثر است که رویه واحد تمامی کانون ها باشد والا حقوق افراد تضییع می گردد.

دکتر ششگل: باید پیشنهاد با جوانب مختلف آن تشریح شود تا بتوان راجع به آن تصمیم گرفت.

آقای اکبرزاده: باید مصادیق بومی گزینی احصا شود و این موضوع نباید باعث محدودیت حقوق قانونی افراد شود و در این صورت با این پیشنهاد موافقم.

آقای اسداله پور: ماده 2 قانون کیفیت شرایط را مشخص کرده و ما نمی توانیم علاوه بر شرایط مزبور، شرط جدیدی اضافه کنیم لذا این پیشنهاد خلاف قانون است و خلاف مسیری که اسکودا در پیش گرفته است.

دکتر تفویضی: با این پیشنهاد مشروط به تغییر نام بومی گزینی به استانی بودن ، موافقم.

مصوبه هیأت مدیره: کلیات موضوع با اکثریت آرا مورد موافقت قرار گرفت و مقرر شد پیشنهاد به صورت جزئی و مفصل با تمامی شرایط و جزئیات مربوطه در جلسه اتی هیأت مدیره مطرح تا نسبت به موضوع تصمیم مقتضی اتخاذ گردد.


5- در خصوص بازبینی و اصلاح نظامات کانون البرز بحث  و گفتگو انجام و اصلاحات مربوطه تصویب شد.


6- در مورد درخواست های همکاران و سایر امور مستلزم اخذ نظرات اعضای هيأت مديره کانون، بررسی های لازم انجام و تصمیمات قانونی مقتضی اتخاذ گردید.

 

 جلسه رأس ساعت ۱۶ با ختم صلواتی بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.

 

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان البرز

 

  • چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩-١٥:٠٢
  • 513