🔷 شرح مذاکرات و مصوبات بیست و سومین جلسه هیأت مدیره دوره پنجم کانون وکلای دادگستری البرز

 

🔷 در تاریخ بیست و هفتم مهرماه 1399 بیست و سومین جلسه هیأت مدیره دوره پنجم کانون وکلای دادگستری با تلاوت آیاتی از قرآن مجید رأس ساعت 13:00به ریاست جناب آقای دکتر حسین تفویضی و با حضور آقایان: دکترآیت اله پرویزی فرد،حمیدرضا داداش پور، علی اسداله پور کریمی، سعید اکبرزاده و قدرت الله فرح بخش تشکیل و تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:

در خصوص ساخت نماهنگ توضیحات جناب آقای کمالی راد مسئول محترم کمیسیون فرهنگ و هنر استماع شد اجمالاً هزینه تولید نماهنگ با لحاظ همه جوانب احتمالی حدود 350 میلیون تومان می باشد.(موزیک و آواز 100 میلیون تومان ، بازیگران 150 و تهیه و تولید ویدئو 100 میلیون تومان )

دکتر پرویزی فرد: با لحاظ اینکه باید در هزینه ها صرفه جویی شود بهتر است به جای تولید نماهنگ بدواً ترانه و آواز موضوع قرارداد باشد و نهایتاً با یک تدوین مناسب می توان یک کار با هزینه کمتر جمع کرد ضمن اینکه خروجی نماهنگ ممکن است مثبت نباشد.

جناب آقای داداش پور: با تولید نماهنگ موافقم اما باید در تضمین مثبت بودن خروجی آن بسیار وسواس داشت.

جناب آقای فرحبخش:با تولید نماهنگ موافقم و آن را مفید می دانم.

جناب آقای اسداله پور: باید وصف امانی مدیران موردنظرقرارگیرد و با نظر دکترپرویزی فرد موافقم چون میکس هزینه کمتری دارد.

جناب آقای اکبرزاده: ضمن خسته نباشید باید عرض کنم کار فاخر با هزینه کم به سختی جمع می شود.

دکتر تفویضی: این موضوع نیاز به اجماع و همدلی در سطح همه کانون ها دارد و با این رقم مسئولیت های احتمالی بسیار سنگین خواهد بود. در این موضوع حداقل در سطح هیأت مدیره کانون به اتفاق آراء نیازمندیم.

تصمیم هیأت مدیره : موضوع به شورای مشورتی ارجاع و سپس جهت اتخاذ تصمیم نهایی به نظر برسد.

در خصوص عملکرد بخش های مختلف کانون مقرر شد با توجه به پیشنهاد دادستان محترم انتظامی تمامی اوقات دادسرا و دادگاه تا پایان آبان ماه تجدید گردد. واحد مشاوره معاضدت تا پایان آبان ماه تعطیل و صرفاً در بحث ارجاع و سایر امور فعال باشد. ضمناً به کلیه مسئولان کمیسیون ها ابلاغ شود تا پایان آبان ماه از تشکیل هر گونه جلسه غیرضروری اجتناب گردد.

در خصوص تحولات اخیر حوزه وکالت از جمله تأسیس مرکز نظارت بر وکلا و سرپرستی کارآموزان موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه توسط وکلای عضوکانون وکلا پس از بحث و بررسی مقرر شد با توجه به ابهامات متعددی که در بحث پذیرش سرپرستی کارآموزان مربوطه توسط وکلای عضو کانون وجود دارد از جمله امکان نظارت وکیل سرپرست و ارزیابی متقابل، تکالیف و مسئولیت های انتظامی احتمالی و نیز با توجه به عدم مذاکره قبلی و عدم پیش بینی ساز و کار مربوطه مقرر گردید در این خصوص پس از رفع ابهامات، تصمیم مقتضی اتخاذ شود. در خصوص مرکز نظارت بر وکلا مقرر شد ایرادات و اشکالات مربوطه طی شرح مفصل و مکتوبی به نظر ریاست محترم قوه قضائیه برسد.

در خصوص اصلاح آئین نامه مؤسسات حقوقی و تقلیل مدیران مؤسس از 2 وکیل به 1 وکیل با عنایت به امکان تمرکز وکالتی غیر مجاز و تقاضای متعدد همکاران و عدم وجود مانع قانونی موضوع مورد موافقت قرار گرفت.

جلسه رأس ساعت 16 با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.

  • شنبه ٣ آبان ١٣٩٩-١٨:١٣
  • 729