گزارش اجمالی عملکرد هیأت مدیره دوره چهارم از ابتدا تا پایان خرداد 97

 

اولین جلسه انتخابات داخلی هیأت مدیره کانون پس از انتخابات در مورخ 02/12/1396 تشکیل و آقای حجتی به عنوان رئیس و آقای نصیری به عنوان نایب رئیس و آقای وطن خواه به عنوان بازرس کانون و آقای پرویزی فرد و خانم داودی به عنوان اعضای اصلی تعیین شدند و آغاز به کار هیأت مدیره در همان تاریخ رسماً اعلام گردید.

1- با توجه به نزدیک بودن به تاریخ 7 اسفند ماه اولین اقدام هیأت مدیره در راستای برگزاری مراسم جشن باشکوه و عزت مدارانه شصت و پنجمین سالگرد استقلال کانونهای وکلای دادگستری معطوف گردید و مراسم در تاریخ 13/12/1396 برگزار گردید.

2- سپس مراسم دیدار نوروزی بین همکاران در تالار لوتوس به نحو شایسته برگزار گردید.

3- در راستای ادامه روند کار کانون نسبت به تعیین دادستان انتظامی و معاون و دادیاران انتظامی و همچنین تعیین روسا و دادرسان اصلی و علی البدل دادگاه انتظامی و همچنین مسئول و معاون و سایر اعضای برای کمیسیون های 1- کارآموزی 2- آموزش 3- حمایت 4- بین الملل 5- حقوقی و استفتائات 6- مالیاتی 7- ورزش 8- مادۀ 55 9- حقوق شهروندی 10- روابط عمومی 11- نظارت و بازرسی 12- رفاه 13- تحقیق و بررسی 14- نقل و انتقالات 15- داده پردازی 16- انتشارات 17- تسخیری 18- معاضدت تعیین و برای اولین بار کمیسیون پارلمانی و تدوین مقررات تصویب و مسئول و معاون و اعضای آن تعیین و کلیات مرکز داوری کانون البرز تصویب گردید.

4- ارائه گزارش مالی کانون به اعضای هیأت مدیره.

5- اولین جلسه تمامی کمیسیونها با حضور رئیس و نایب رئیس و سایر اعضای هیأت مدیره تشکیل گردید و تمامی کمیسیون های کانون مشغول به کار گردیدند.

6- برگزاری دیدار نوروزی اعضای هیأت مدیره با رئیس کل محترم دادگستری استان البرز جناب آقای فاضلیان و دادستان محترم مرکز استان البرز جناب آقای شاکرمی و ادامه تعاملات سازنده با دستگاه قضایی.

7- از جمله مهمترین اقدامات دیدار نوروزی اعضای هیأت مدیره کانون البرز با نمایندگان محترم مجلس استان البرز در محل کانون و ارائه مشکلات موجود در طرح پذیرش و آموزش وکالت که در کمیسیونهای تخصصی مجلس در جریان بوده و ارائه لایحه ای به طور جامع و کامل در راستای رد کلیات و رد جزئیات این طرح به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی استان البرز و ارسال نسخه ای از آن به اتحادیه سراسری کانونهای وکلا.

8- حضور اعضای هیأت مدیره در سی امین اجلاس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران به میزبانی شهرکرد در تاریخ های 19 و 20 اردیبهشت ماه.

9- با توجه به اینکه عده کثیری از کارآموزان وکالت دوره خود را به اتمام رسانده بودند با تصمیم جمعی و هماهنگی با کمیسیون کارآموزی موضوع اختبار کارآموزان بررسی و مقدمات آن تهیه و آزمون اختبار کتبی و شفاهی با حضور اساتید برگزار گردید.

10- برگزاری مراسم تحلیف یکصد نفر از کارآموزان وکالت در تاریخ 26/02/1397 با حضور ریاست محترم اتحادیه سراسری کانونهای وکلای ایران جناب آقای دکتر شهبازی نیا و دادستان محترم عمومی مرکز استان جناب آقای شاکرمی و اعضای هیأت مدیره برگزار گردید.

11- حضور در جلسات شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری.

12- از جمله اقدامات دیگر، انجام کارهای اداری نسبت به کارآموزان پذیرفته شده جدیدالورود و تعیین تاریخ شروع به کار کلاسهای دوره آموزشی ایشان.

13- پیگیری و مکاتبه با جناب آقای دکتر کرباسیان وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در خصوص تصمیم هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مبنی بر ثبت اطلاعات پروانه وکالت در پایگاه اطلاع رسانی مجوز کسب و کار.

14- صدور بیانیه در راستای حمایت از وکلای دادگستری در خصوص قتل دو نفر از وکلای دادگستری.

15- حضور ریاست محترم کل دادگستری استان البرز و معاونین محترم ایشان و روسای دادگستریهای شهرستانهای استان البرز و ریاست محترم دادگاه انقلاب در محل کانون با حضور اعضای هیأت مدیره کانون البرز در مورخ 20/03/97 جهت تعیین ظرفیت پذیرش کارآموزی سال 1397 و ارائه گزارش و دیدگاهها و درخواست رفع مشکلات همکاران در پی تعامل سازنده با همکاران محترم قضائی استان البرز.

16- اظهارنظر کانون البرز نسبت به درخواست اتحادیه در خصوص قانون اصلاح موادی از لایحه استقلال کانونها.

17- ارسال نامه اعتراضیه به سازمان صدا و سیما در خصوص پخش فیلمهای ساخته شده علیه وکلا.

18- مکاتبه با ریاست محترم کل دادگستری استان البرز در خصوص بخشنامه معاون اول قوه قضائیه راجع به ملزم نمودن وکلا به ارائه قرارداد مالی و ارائه نظرات حقوقی مبنی بر منسوخ بودن ماده 32 قانون وکالت.

 

  • شنبه ٢ تير ١٣٩٧-١٨:٥٧
  • 492